Koerte üritused

12:00 Suur koerte iludusvõistlus “Kuressaare kauneim koer”, asukoht Koertepark

Kutsume kõiki osalema Kuressaare Tänavafestivali raames toimuval koerte MatchShowl. Oodatud on kõik koerad: nii tõukoerad kui segaverelised. Hindamine kahes klassis: kutsikad (kuni 12 kuud) ja täiskasvanud koerad. Iludusvõistlusel oselamine 3€/koer. Lisaks toimub erivõistlus “Laps ja koer”, kuhu on oodatud osalema kõik kuni 12-aastased lapsed oma lemmikutega. Lisavõistluse osalemistasu 1€. Näituse kohtunik on Marju Ellik. Info ja registreerimine: Koerteklubi Aktiiv, tel. 56985022 koerteklubiaktiiv@gmail.com

Võimalik registreerida ka võistluspäeval kohapeal pool tundi enne võistluse algust.

15:00 Koerteklubi Aktiivi Agilityturniir “Kiire ja osav”, asukoht Raiekivi säär

Sellel võistlusel pannakse proovile koerte ja koerajuhtide kiired jalad ning teineteisemõistmine. Võistluspaarid stardivad samaaegselt kahel identsel agilityrajal. Parim võistluspaar saab edasi ja võistleb peaauhinna peale. Publik on võimalus valida võistlejate hulgast oma lemmik.

15:00-15:30 Sõnakuulelukkuse ehk SK näidistrenn, asukoht Koertepark

Selle koolituse eesmärgiks on õpetada koerale meeldivat käitumist ja sõnakuulelikkust ning samas koeraomanikule õiget ja asjalikku suhtlemist koeraga. SK koolitusel on eriline tähelepanu pööratud just koerajuhi ja koera vahelisele kontaktile ning koera soovile alluda käskudele ka siis, kui ta on ilma rihmata ning koerajuhist eemal.

15:30-16:30 Rallikuulekuse tutvustus ja võimalus oma koeraga ka ala proovida, asukoht Koertepark

Selle koeraspordi ala juures on kõige tähtsam koerajuhi ja koera lõbus koostöö. See ala on just mõeldud nn tavaliste kodukoerte kodukoerte omanikele ja selle harrastuse eesmärk on koolitada koer, kes käitub hästi kodus, avalikes kohtades kui teiste koerte läheduses.

16:30-17:30 Agility näidistrenn, asukoht Koertepark

Agility tutvustus ja võimalus ka ise ala proovida. Agility on aktiivne koeraspordiharrastus, kus koer sooritab vastavalt koerajuhi juhtimisele tõketega raja võimalikult kiiresti ja soovitavalt vigadeta. Koerajuht abistab koera suuliste käskude ja käemärkidega. Tuge proovima!

Näidistrennidesse ei ole vajalik eelregistreerimine.