Tänavakunst

27. mail täitub Kuressaare kunstiga!

Juba festivalinädala algusest alustavad mitmed (graffiti)kunstnikud Kuressaare tänavapildi kaunistamisega ning kulminatsioon saabub laupäeval.

Erinevad tegijad nokitsevad eri paigus Kuressaare kesklinna ümbruses – on põhjust ringi liikuda.

Tänavakunstnik Izaku käe all on nädala jooksul valmimas maksisuuruses graffity Kohtu tänaval Edukontori seinale.

Saaremaa kunstnike grupeering Kontrast, keda esindavad Maria Evestus ja Kadi Grass ning Sander Raudsepp kaunistavad samal ajal linnaruumis asuvaid alajaamu.

Kesklinnas saab aga laupäeval ise kunsti luua. Nii noor kui vana saavad võimaluse haarata kriidid, akrüülid, guaśšid ning avastada enda loominguline hing. Samuti on võimalus lasta endast portree maalida. Maria Evestuse käe all valmivad meelitavad portreed, Emmi Kruusingu käekiri on pigem karikatuurilaadne.

Võid ka niisama chillida ja vaadata, kuidas teised end loominguliselt väljendavad.

Lisaks põnevaid üllatusi!

Valmistame teile ka võimaluse kirja panna oma ettepanekud, millisel otstarbel soovid tulevikus näha praegu tühjana seisvaid majasid kesklinnas. Saad raamatuid lugeda või vahetada ning lihtsalt lebotada, jutustada, naudelda. Kui soovid anda ka oma panuse kunstilises väljenduses (tulla maalima, kunsti tegema, või Sul on hoopis eriti äge idee, mida sooviksid teostada), siis kirjuta ingrid.aulik@gmail.com võriinerander@gmail.com