Tänavatoit ja -jook

Tänavatoit on kogu Eestis kõige kiiremini tõusev trend. Nüüd on sul võimalus ka Kuressaares sellest osa saada, sest laupäeval, 27. mail, saab Kuressaare turust esmaklassiline tänavatoidu ala!

Turuhoone tagune täitub ahjude, grillide ja foodtruck’idega nii Saaremaalt kui kaugemalt. Kohal on Muhuriito Foodtrack Muhu saarelt, KuKuu Fishcoteque meie oma Kuursaali Kalarestorani kokkadelt, teada-tuntud Dereku Burger, Osvald Catering, Vego Foodtruck veganitele, Vahvlihaldjad, Udu Jäätisebaar. Ja kõige selle kõrvale leiad värsked mahlad, head veinid ja hõrgud käsitööõlled parimatelt villijatelt ja pruulijatelt!

 

Kuressaare I tänavafestivalil osalevad turu tagaosas telkidega järgmised karastavaid jooke pakkuvad firmad:

TANKER – pruulikoda, mis alates 2015.a on registreerinud juba üle 60 erineva käsitööõlle.

VINORAMA – parimate Vana Maailma veinide maaletooja, enamik ökoloogilist ja biodünaamilist veiniviljelust järgivatelt firmadelt.

ÕLLENAUT – käsitööõlle pruulikoda, mis kasutab ka eestimaist toorainet, et pruulida tugeva kohaliku karakteriga õlut.

BOTTLESCOUTS (VEINID KOJU) – online kaubamaja ja veinikauplus, kus müügil kõige huvitavamad veinid kogu maailmast.

SIIDRIMAJA OÜ – Baltikumi ainuke käsitöösiidripood, kus siidreid Eestist ja mujalt.

KUKK JA KONN – gurmeetoodete pood, kus müügil prantsuse juustud, pasteedid, sink, vorst, vein jm.

PÖIDE BEER – 2013 alustatud pere-ettevõte, mille pruulikojas Kuressaares Tolli tn. on ka eraldi kamber õllede degusteerimiseks.

ÖUN DRINKS – Saaremaal Karja külas kodumaisest õunamahlast karastusjooke ja siidrit valmistav firma.

FINE BRANDS ESTONIA – noor ettevõte, mis keskendub Premium kange alkoholi ja veini müügile ja turundusele Eestis.

MAIAS VIIKING – käsitööjäätis Salmelt, mis kasutab tooraineid kohalikelt talupidajatelt.

UNA CERVEZA – toob festivalile Euroopa väikepruulikodade tooted Islandilt Hispaaniani.

UBA JA HUMAL – Kuressaare kohvi- ja õllepood, mis spetsialiseerunud parimate väikeröstijate toodangule ja parimatele käsitööõlledele.

PIHTLA ÕLU – nende õlleköögis on taluõlut pruulitud juba 25.a. ja nende käsitööõlled on klaaspudelites saadaval üle Eesti.

BUDAMPEX – alates 1994.a. veine müüv firma, mis 2009 liitus Henkel & CO Grupiga ja on enim vahuveine müüv ettevõte Eestis.

CITY CIDER – valmistab aastakäigu käsitöösiidreid “MULL”.

VEINISÕBER OÜ – alates 2008.a. toovad maale kvaliteetveine, teevad koolitusi jne. Vein on nende kirg ning igavese armastuse sümbol- nautigem koos.

PERNOD RICARD GROUP – kuulub maailma kahe suurima veini- ja kange alkoholi tootja hulka, 1997.a. alates ka Eestis.

ENSERT – alates 1994 Saare maakonna kõige rikkalikuma veinivalikuga firma.

WIBE OÜ – sommeljee Urmas Linnamägi veiniportfellis on parimad pärlid Austriast, Prantsusmaalt ja Itaaliast ning käsitööõlled Maltalt ja Itaaliast.

PAULANER – on Baierimaa ja Müncheni suurim õlletootja, mis toodab ka kuulsat saksa Weiss-beer`i.

 

Tänavatoidu pakkujad:

VEG MACHINE – Veg Machine ehk masin mis teeb ja pakub vaid rõõmsameelset vegan toitu. Olulisel kohal on taaskasutus ja roheline mõtteviis! Food truck, mis jõuab kõigini

PIPARMÜNT FOODTRUCK – Piparmündi Foodtruck on restoran ratastel – leia meid suveüritustelt, Pärnus linnas või kutsu enda juurde koju/kontorisse/peopaika! Peakokk on Eesti Aastakokk 2012 Vladimir Upeniek „Vova“

MUHURITO FOODTRUCK – Muhu/Mehhiko tänavatoitu, hääd kohvi ja käsitöö-ölut pakkuv värvikirev suvekohvik Muhumaa südames, Liiva keskuses! 🙂

UDU JÄÄTISEBAAR – Udu jäätisebaar on ainulaadne Eestis, kus jäätis valmib vaatemänguliselt ja käsitööna otse Sinu silmade all. Oleme mobiilsed ja tuleme sinna, kuhu meid kutsud! Teeme Su sündmuse eriliseks!

ERINEVAD MAITSED – Võid valida mitmete meie kokkupandud retseptide hulgast või lasta ise oma fantaasial lennata! Oleme valmis looma spetsiaalse retsepti Sinu sündmuse jaoks. Udu jäätisebaaris valmivad ka vegan jäätised.

UDUEFEKT – Kasutame valmistamisel veeldatud lämmastikku, mis jäätise ümber vaatemängulise udupilve tekitab. Veeldatud lämmastiku temperatuur on väga madal (-196C) ja toimib sekunditega ning muudab jäätises olevad jääkristallid väga väikesteks. Pisikesed jääkristallid tagavad jäätise udupehme struktuuri.

VÄRSKE JA NATURAALNE – Me ei kasuta jäätise valmistamisel ühtegi kemikaali. Nii valmib naturaalse ja tõelise maitsega jäätis!

SINNA TÄNNA POP UP KOHVIK/JONEL PÕLD – pakub võimalust tellida maitsvaid roogasid ja suupisteid kontorisse, firmapeole, sünnipäevadele või kuhu iganes hing ihkab! Ürituste ja tähtpäevade jaoks koostab meie peakokk vastavalt Teie soovidele erimenüü. Menüü võite muidugi ka ise kokku panna! Lugege lähemalt siit! Osvald Cateringi kaubamärgiks on naturaalsetest ja kvaliteetsetest kodumaistest toiduainetest valmistatud tervislikud ja kodused toidud sõbralike hindadega.

DEREKU BURGER – I know our non fast food approach, ‘all fresh ~ all natural gourmet burger’ here in Kuressaare is better than anything coming out in NYC this summer. And who knows, maybe we can take it there, ‘cept I don’t want to leave Kuressaare which I think is the best place in the world. I do know our little secret is a world class product. I mean, how many burger makers can say: (1) the meat is from free range local farms with non GMO animals eating REAL wild food, meat cuts are selected with a local butcher in person and we ground on-site, never frozen and the meat is then hand mixed in our kitchen with our own custom spice mixes (2) we make ALL of our own sauces – no artificial ingredients, no fake coloring, no plastic packaging (3) our veggies (red onions, tomatos, lettuce, pickles) come from our network of local farmers when in season (4) our pickles – which we are proud of – are marinaded by locals with traditional, home style recipes (5) we created and designed our own buns which are baked by a local baker (6) when the weather is ready, our flame grilled burger is grilled on a real grill the way you want it, and we even had the grill designed and built locally by Valjala Seppad (7) our cheese is local Saaremaa Gouda (8) when you come to eat a burger, you can have a local micro brewed, all natural, non-pasteurized beer made from a thousand year old recipe : Pihtla Õlu or you can have a mug of organic local apple cider. Umm – today’s essay is over now #focused.on.being.better.for.you. #we.are.better.than.we.were.yesterday.and.tomorrow.we.will.try.to.be.better.than.today.

VAHVLIHALDJAD – Vahvlihaldjate eesmärk on pakkuda elamust imemaitsvate vahvlite kaudu.

KOOST MUHU RESTO – toitudest oleme mõelnud BBQ ribi Muhu runnakatega ja muhu leivapurus paneeritud räimi mingi särtsakama salati/salsaga.

KAUPMEES – Täna kuulub Kaupmees Gruppi 7 kauplusladu ja oleme sellega loonud kogu Eestit hõlmava teenindusvõrgu. Täna võib Kaupmehe sortimendist leida üle 13 000 nimetuse toidu- ja esmatarbekaupu. Kaupmehes on ligi 300 töötajat, kellest paljud on töötanud Kaupmehes 15 aastat ja kauemgi

FISH & CHIPS (TURU KALAPOOD)

 

Käsitöö kommid & küpsetised:

MARU FOOD – Maru mahedikurullid ja pulgamahedikud on Saaremaal valmistatud populaarsed käsitöömaiustused. Jõudsin selliste maiustusteni, kui otsisin endale ja  lastele naturaalsest toorainest, ilma lisatud suhkruta ja säilitusaineteta alternatiivi tavapärastele kommidele. Terve meie pere sattus kohe vaimustusse ning need osutusid populaarseks ka sõprade seas! Tänaseks on välja kujunenud põhisortiment ja tooteid müüb enam kui 30 poodi ning kohvikut. Maru toodete tutvustamiseks ja fännidega kohtumiseks käin huvitavamatel laatadel. Maru mahedikurullid on Kuressaares asuva kohaliku toidu poe Saarte Sahvri üks enimmüüdumaid tooteid ja hinnatud kingitus Saaremaalt kaasa viimiseks

MAMAC MAKROONID – Mamac OÜ loodi juulis 2016. Meie eesmärgiks on pakkuda imemaitsvaid makroone igale maitsele. Meie käest saab tellida suures maitsevalikus makroone erinevatele üritusele ja lisaks laiale maitsevalikule pakume makroone ka erikujulistena! Ettevõtja looja Sigrid armastas juba aastaid tagasi küpsetada. Eriti meeldis talle katsetada keeruliste ja aeganõudvate küpsetiste valmistamist. Seega sattusid ka makroonid, mis on ühed kõige keerulisemalt valmivamad ja nõudlikumad küpsetised kogu maailmas, tema teele. Esimest korda sai makroonide küpsetamisega proovi tehtud aastal 2014. Kuna need aga olid kaugel ideaalsusest, tekkis veel suurem tahtmine neid teha nii kaua, kuni need õnnestuvad. Iga küpsetamisega hakkasid makroonid aina suuremat huvi pakkuma ja lõpuks oli Sigridil loetud tohutul hulgal materjale, vaadatud mitmekümneid välismaa kuulsate makroonivalmistajate videoid, visatud palju ebaõnnestunud makroone minema, katsetatud väga palju erinevaid retsepte ja nippe. Lõpuks, peale rohkeid õnnestumisi ja ebaõnnestumisi, leidis Sigrid just enda jaoks selle õige koostisosade hulga, ahjutemperatuuri ja paljud muid vajalikke nippe, mille tulemusena valmisidki ideaalsed makroonid.
Kuna need väiksed maiustused hakkasid järjest tuntust koguma ja nende vastu tekkis huvi algul perekonnal, hiljem sõbrannadel ning lõpuks juba võõrastel inimestel, tuligi otsus luua oma ettevõte, et saaks neid imelisi makroone ka teisetele pakkuda!

AIDA TALU/LIJA KLEIN – Kodused küpsetised & hoidised

OÜ MANOSUN/MARKO PÕLDMA – Valmistan käsitööna valmivaid snacke ja maiustusi.Kohapeal valmivad sokolaadi õunad,maasikad ja kõik mis looduses valmis.Veel teeme ainulaadseid küüslaugu ja meemandleid

RAUTSI TALU – OÜ SaiTklaP on 2007. aastal loodud erakapitalil põhinev perefirma, mis tegeleb Saaremaal Suur-Rahula külas köögi- ja teravilja kasvatamisega. Kuna osaühing on välja kasvanud 1993. aastal loodud ettevõttest Rautsi talu, mis alustas oma tegevust köögiviljade kasvatamisega, müüb OÜ SaiTklaP oma toodangut “Rautsi talu” nime all. Köögiviljad kasvavad nii katmikalal kui avamaal. Katmikala pindala on 500 m2 ning avamaal on köögiviljade all kasvupinda ca 5 ha. Ettevõtte toodangu sortimenti kuulub üle 20 nimetuse. Kasvatame tomatit, kurki, porgandit, erinevaid salateid, sibulat, küüslauku, peeti, tilli, maasikaid, erinevaid maitsetaimi, kartulit ning mitmeid muid aedvilju. Lisaks kuulub ettevõtte sortimenti värske soolakurk ja hapukapsas. Meie tooteid saad soetada Saaremaa Coop (STÜ) järgnevatest kauplustest: Kaubaait A ja O, Liiva Konsum, Orissaare Konsum, Rae Konsum, Ranna A&O, Roomassaare A&O, Tooma Konsum, Valjala A&O, Tornimäe A ja O. Lisandunud on Selverid: Saare Selver, Järve Selver, Peetri Selver
e-Selver. Kontakt: +372 5553 7300 Mari-Liis ja +372 5649 0520 Jana. Meie aadress on: Liiva, Suur-Rahula küla Orissaare vald Saaremaa 94636. Kaardil: https://goo.gl/maps/mkRFaFvHPJG2

OÜ KARMELI – Karmeli tervislik tatar ja kasulik tudraõli. Kõige muu hea ja kasuliku kõrval, mida Saaremaal pakkuda, on nüüd saada ka kohalikku saaremaist toortatart ja külmpressitud väärtuslikku tudraõli. Nii tatar kui tudraõli on oma ja oma lähedaste tervisest hoolivatele inimestele juba tuttavad ja teada, kuid kellel hakkavad olemasolevad varud otsa saama või kes siiski pole veel juhtunud proovima, saavad siit teada, millisel kujul, mida ning kuidas oleks võimalik meie käest saada.

Kõik Karmeli pakutav on kenasti keemiavaba. Toortatart püüame saada maksimaalselt puhtaks, et see väärtuslik, oma olemuselt gluteenivaba supertoiduaine, ei satuks nimetatuga kuidagi kokku. Nii näiteks on meie ehtsate kividega tatraveski ainult ja ainult tatra veski, midagi muud me seal ei jahvata. Tudraõli on täpselt selline nagu seemnest esmapressimise käigus tuleb. Ainus mida teeme, on valminud õli filtreerimine, et saavutada õli puhtus, mida settidalaskmine pahatihti ei võimalda. Tulemuseks on meie ilus kuldne, maitsev, mitmekülgne ja tervisele kasulike omadustega õli. Retsepte võib praegu pisitasa leida meid puudutavate artiklite alt, samuti ka meie Facebooki lehelt, kuhu mõlemasse on juba sattunud retsepte Eesti tuntud tippkokkade käe alt. Kust meid leida – Karmeli tooteid on nähtud juba siin ja seal. Suvisel ajal olete oodatud meile lausa külla, kus saate värsket värki ja sooja sõna otse taluväravast. Kel aga kiired ajad ja teised teed, nende jaoks oleme olemas ka tavakaubanduses – Kuressaares, Tallinnas, Pärnus, Tartus. Kui soov aga suur, saar on kaugel ning nimetatud linnad ka ei ole need päris õiged, siis kirjutage/helistage meile – saadame postipaki. Kust meid veel leida … Karmeli ei ole vaid riiulitel. Meil on veel teisigi teid Teieni jõudmiseks. Meie toortatra ja õli on ära proovinud, heaks kiitnud ja kasutusse võtnud nii mõnigi tootja, kes kasutab meie toorainet oma toodetes. Samuti oleme saanud usaldusväärseks partneriks kõrgetasemelistele restoranidele, kes väärtustavad kohalikku, tervislikku, kõrge kvaliteediga toiduainet. Kuressaare ja Tallinna restoranide kõrval on meid enese vääriliseks pidanud presidendi kantselei Kadriorus. Täname usalduse eest ning lubame taset hoida ehk veelgi paremaks muutuda.
Kui Teile pakub huvi koostöö Karmeliga, palume lahkelt ühendust võtta.

 

Tänavafestivali nädalal ootavad külastajaid ka restoran “LA Perla”, kes pakub erimenüüd ja “Vinoteek Prelude”, kus rikkalik veinivalik, euroopa austrid ja parimad kohalikud hõrgutised.

Info saaretoit@gmail.com